Ürün Kodu: KTP179
Stok Durumu: Ön Sipariş
  48,00

Adet

İngilizce, dünya çapında en çok konuşulan diller arasında Çince’nin ardından ikinci sırada yer almaktadır. Ancak konuşan insan sayısı bakımından. ikinci dil olan İngilizce’nin yaygınlık bakımından birinci sırada yer aldığı söylenebilir. Bir başka deyişle İngilizce, dünya çapında en yaygın dildir. Günümüzde 53 ülkenin resmi dili olan İngilizce, 71 ülkede konuşulmaktadır.

Yaygınlığı nedeniyle günümüzde çoğu ülkede ikinci dil olarak İngilizce tercih edilmektedir. İş ve akademi yaşantısında İngilizce bilmek zorunlu bir hale gelmiştir. İşe ve akademik programlara alım sırasında İngilizce bilen adaylara öncelik tanınmaktadır. Dolayısıyla İngilizce öğrenmek, her birey için bir zorunluluk haline gelmiştir. İngilizce öğrenmek ciddi bir çaba ve zaman gerektirmektedir. Uzmanlar, etkili bir dil öğrenimi için haftada 16-18 saat arası bir vakit ayırmak gerektiğini belirtmektedirler. Gerekli zaman ayrıldığında ve bu zaman aralığında ciddi bir çalışma yapıldığında göze çarpan bir gelişim meydana gelecektir. “

Açıklamalı İngilizce Alıştırmaları”, bu süre zarfında İngilizce’yi kolay, pratik ve etkili bir biçimde öğretmeye yönelik hazırlanmıştır.

Bireysel bir öğrenme için oldukça ciddi bireysel çalışmalar yapılmalıdır. Bu çalışmalar için kaynak seçimi ise oldukça önemlidir. Bu kitap, bireysel öğrenme için bir yardımcı kaynak niteliği taşımaktadır. Okullarda ve kurslarda alınan eğitim, İngilizce öğrenme açısından yararlı olmakla birlikte yeterli olmamakta, kişinin tekrar yapması ve alıştırmalarla öğrendiklerini pekiştirmesi gerekmektedir. Tekrarlanmayan bilginin unutulması kaçınılmazdır. Bu kitap, İngilizce başlangıç seviyesinde öğrenme, öğrenilenleri tekrar etme ve pekiştirme olanağı sunmaktadır.
Bilgiler
Dili Türkçe/İngilizce
ISBN 978-605-84328-2-6
Sayfa Sayısı 224
Baskı Yılı 2015
Baskı Sayısı 1 kez basıldı.
İlk Baskı Yılı 2015
Serisi Dil Eğitim
Benzer Ürünler